Ce este Feng Shui?

Cele doua cuvinte inseamna vant si apa, si se refera la casa in care locuim sau lucram, “adapostul “ care trebuie sa ne protejeze, sa ne fereasca de intemperii si sa ne aduca sanse minunate in viata, sa potenteze norocul pe care ni-l facem prin eforturile proprii.

Exista case care ne ajuta si case care ne submineaza norocul.  Aici intervine feng shui. Prin alegerea corecta a casei in care ne mutam, pe care o construim sau o inchiriem, fie pentru locuinta, fie pentru business, putem depasi obstacolele eventuale aparute in viata noastra si putem face in asa fel incat lectiile pe care ni le ofera viata sa fie blande si usor de asimilat.

Feng shui maximizeaza potentialul pozitiv al unei case si si il minimizeaza pe cel negative, aducator de probleme.

Ce nu este feng shui?

O modalitate rapida de imbogatire.

O modalitate rapida de vindecare a unor boli grave si vechi.

O modalitate eficienta de a ne razbuna pe alre persoane.

O modalitate de  a aduce inapoi un partener care a decis sa se retraga  din viata noastra.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top